Parin samanhenkisen kaverin kanssa tätä harrastusta filosofoitiin ja päädyimme sellaiseen lopputulemaan, että tässä on kyse ihmisen luontaisesta metsästysvietistä. Saalistuksesta!
Ei muuta kuin metallia metsästämään!
Ei varmaan kauan ole varattu. Eiköhän tule järkiinsä ja odottelee siellä pellon laidalla.Tonkija69 kirjoitti: 27 Elo 2018, 20:57 Pöh! Huti tuliPaikka näytti mielenkiintoiselta, mutta kovin oli köyhää maastoa
Sain kasaan vain yhden euron ja viisi kymmensenttistä. Ja pari kourallista epämääräistä metallijätettä.
Mutta jotain positiivistakin: tulipa tavattua nuori naisihminen, joka tuli minulta iloisesti kyselemään tekemisiäni. No minähän selitinHänkin näytti mielenkiintoiselta. Harmi vain, että oli jo varattu
![]()
HEH! - I Wish!Garrett 350 kirjoitti: 28 Elo 2018, 17:13 Ei varmaan kauan ole varattu. Eiköhän tule järkiinsä ja odottelee siellä pellon laidalla.![]()