Onko löydölläsi hieno historia? Ei sillä väliä - löydön arvo on se joka ratkaisee! Tänne voit jakaa rantalöytösi, ilman että tarvitsee välttämättä keskustella sen historiasta.
Joo eli keväällä sai Jauru81 höynäytettyä minutkin tähän puuhaan ja jotakin on kelan alle löytynyt muutaman reissun aikana!
Nyt pitää vissiin tosissaan alkaa miettimään oman koneen ostoa, kun eka kultanen löyty eilen kelan alle! 1,2grammanen 18k sormus pienellä kivellä. Liekkö satumaista tuuria vai raudanlujaa ammattitaitoa? Suurin kiitos kuuluu kuitenki jaurulle vehkeitten lainasta ja ammattimaisesta koutsaamisesta piippailun saloihin!
Kultaonnittelut! Laji on selvästi vienyt miehen mennessään
"Älä ole kateellinen metallinetsijälle hännen löydöistää, vaan siitä kuinka paljon aikaa ja rahaa hänellä on käytettävissä harrastukseensa"
Mun metallinpaljastin videot: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... m8NQ_BKa8G