Harvinaisen sileä peltokiveksi, vai onkohan joku viskannut koristekivensä pois
Holkki minkä sisällä oli koristeltua puuta.
Pohjois-Espoossa melko köyhät pellot. Kahden pellon ja noin kolmen tunnin anti + kolme kourallista korkkeja


Jonkinlaisia painolaattoja. On noita kokonaisiakin löytynyt aiemmin.relichunter kirjoitti:Mikä esine tuolla ylhäällä on missä reikä ja jotain kaaviokuvioita?
Minulle kyllä ainakin aiheuttaisi riemua monikin tavara näistä.

Joo äkkiä nostamaan, jos vain ottaa magneettiin. Todistetusti piippari ainakin piipittää, joten eiköhän nuo ekstraterrestiaaliset löydöt sieltä Espoon muhevista mullista pois saada, ennen kuin ruostepeikon ryökäle (Espoon mullassa viihtyvä nuljake) sieppaa aluksen ja digestoi sen pienillä imukärsillään. Siinä onkin sieppausaikeissa tänne tulleilla muukalaisilla ihmettelemistä.Taurus kirjoitti:Voihan ne olla jotain espoonjokeen pudonneen ufon manuaaleja. Nyt joku magneetilla nostamaan se ufo vielä pois sieltä ettei ruostu
Joo, yhdennäköisyys on erehdyttäväZyrTech kirjoitti:Laatoissahan on selvästi Nazcan linjojen rakennusohjeet. Enää ei tarvitse miettiä ovatko ne marssilaisten vai ihmisten tekemiä. Aarremaanallalaiset ovat jälleen ratkaisseet yhden maailman mysteereistä!
https://fi.wikipedia.org/wiki/Nazcan_linjat