![Smile :)](./images/smilies/icon_smile.gif)
Elämän ensimmäinen piippisessio takana Euro ace etsimellä ja omalta pihalta... Ei vois sanoa kuin että paremmin olisi voinut mennä. Mutta meni kuitenkin erinomaisesti
![Wink ;)](./images/smilies/icon_wink.gif)
Enivei. Tilaisuus alkoi hieman opettelemalla erilaisia säätöjä joiden aikana tuli rautanaulat tutuksi. Niiden jälkeen alkoi tulla tupakkiaskien folioita... tahnatuubia... sähkönippeleitä... pellinkappaleita.. korkkeja yms. juttua.
Mutta se kaikkein eniten haluamani tarvike tuli myös!! Eli se kolikko!! pääsee suoraan yhexkytluvulle
![Smile :)](./images/smilies/icon_smile.gif)
Ns. Roskaosastosta mielenkiintoisin juttu oli sellanen kaareva juttu. Lyijy pinnoitteella ja rautasisällöllä. Eniten muistutti jonkin sortin lautasen reunaa. Noh siitä kuva vaikka hieman myöhemmin... roska se on kuitenki. pullonkorkkia ja alkokorkkia piippaili kolikkona useinkin..
Noh pariin kuviin:
Ensimmäinen kaivettu kolikko.. takana vasemmalla. Noi muut on paikallisen R-kioskin automaatista 3 € sijoituksella lopsahtanut.
![Kuva](http://s20.postimg.cc/ee5v90m7t/markka3.jpg)
Vuosilukua ja melkein kullan kimallusta...
![Kuva](http://s20.postimg.cc/slvjxnywp/Markka1994.jpg)
Miksiköhän tätä sanotaan murhemarkaksi... Ei se sitä minun mielestä ole
![Smile :)](./images/smilies/icon_smile.gif)
![Kuva](http://s20.postimg.cc/g8ipqr989/markka19942.jpg)
Ei varmaan tule hirveesti mätettyä kuvatavaraa kun aikataulu on mitä on niin noi piippailut voi olla aika vähissä. No riemuitsen tässä sisäisesti vieläkin siitä että ihan eka kerralla sain kolikon löydettyä. Joku ehkä muistaa tunteen... tunnen sitä tällä hetkellä... Hyvää vappua kaikille
![Smile :)](./images/smilies/icon_smile.gif)