Tuli tuommoinen Garrett ace 350 ostettua. Tuli sitten mökillä ollessa käytyä vähän metsässä testailemassa laitetta. Eipä sieltä ihmeellisiä löytöjä tullut, mutta ihan mukavaa hommaa. Tosin pinpointteri se taitaa häätyä ostaa.
Löytyi kiväärin/pistoolin/haulikon hylsyjä, iso läjä nauloja, taottu oven haka, kaks ärtsoppa purkkia, koff purkki -80 jotain, ämpäri, metalli lattoja yms. Kuvassa osa "löydöistä".
alkunsa kaikella paljon siellä alueella on rautaa ollut maassa.
kyllä se pointteri on korvaamaton apu ja nopeuttaja varsinkin kun maan uumenista kaivaa jotain nappia, kolikkoa tai muuta pientä joka on varmasti jo maan värinenkin.
siittähän se lähtee ja tervetuloo joukkoon ja foorumille.
Tupakkipaussilla tuli käytyä naapurissa olevalla wanhalla tontilla. Löytyi pullon korkkeja, nauloja, ämpäri yms. Ja sitten selvisi, että naapurissa silloin 50-70 luvulla asunut herrasmies ei myöskään tykännyt aamuherätyksistä
JP_Radar kirjoitti:Tupakkipaussilla tuli käytyä naapurissa olevalla wanhalla tontilla. Löytyi pullon korkkeja, nauloja, ämpäri yms. Ja sitten selvisi, että naapurissa silloin 50-70 luvulla asunut herrasmies ei myöskään tykännyt aamuherätyksistä
[/img]
tähän ei ole lääkitystä... olet selvästi jo koukussa piippailuun.
karttoja maastoja ja muita tutkailemalla voi bongata hyviä paikkoja..
puistot,uimarannat ja tanssilavat tuovat yleensä helpotusta piippailukauteen
ite en tosin pelloiltakaan oo 1500 lukua alemmas viel päässy..
syksyllä 20ha taas uutta pläänii joten toiveet on korkealla kuin Burj Khalifa ibn Zayid piirtäjä..