Onko löydölläsi hieno historia? Ei sillä väliä - löydön arvo on se joka ratkaisee! Tänne voit jakaa rantalöytösi, ilman että tarvitsee välttämättä keskustella sen historiasta.
Vasemmanpuoleinen on Kalevalakorun Lapin sormus, toinen hieno mutta ilman tekijäleimoja, hopealeimat molemmissa. Löytyivät n. 15cm etäisyydellä toisistaan 5-10cm syvyydestä
-Xp Deus
-Garrett At Pro
Vanhin löytö kivikaudelta, + kupurasolkia, punnuksia, nuolenkärkiä, keihäänkärki (55,5 cm), dirhemeitä, kirveitä ym. n. 400-1100 jKr
Paras löytö on tämä harrastus
MPE ry
Nonii, hienot sormukset. Joskus tärppää puistossakin
"Älä ole kateellinen metallinetsijälle hännen löydöistää, vaan siitä kuinka paljon aikaa ja rahaa hänellä on käytettävissä harrastukseensa"
Mun metallinpaljastin videot: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... m8NQ_BKa8G
Hianot löydöt, onnittelut hopeisista. Käveltiin koiran kanssa kyseisen puiston halki äsken ja Fishermanin kaiveluista ei löytänyt jälkeäkään vaikka koitin etsiä, ammattimies ollut asialla.
Jos meinaat Fisherman palata puistoon ja kelpuutat aloittelijan (puistokokemus 0) mukaan pyörimään jalkoihin niin paiskaa vaikka yksityisviestillä, asustan tässä vieressä.