Tipaton jahti

Olipa löytämäsi aarre sitten pieni tai suuri, nappi tai kolikko, tämä on paikka missä voit siitä kertoa mahdollisen kuvan kera.
sipuli
Kunniajäsen
Viestit: 1006
Liittynyt: 22 Syys 2014, 19:47
Paikkakunta: Pohojanmaa

Tipaton jahti

Viesti Kirjoittaja sipuli »

Lähin puoleltapäivin pellolle ja paikkaan, josta viime keväänä löysin puolentusinaa tippaa 30x30 metrin alueelta. Laitoin oikein snaipperin normaalin kelan paikalle ja menin todella tarkasti paikan läpi eli melkein "hiipien" ja etsinnän tulos vajaat 3:n tunnin aikana näkyy alla. 2 kpl 1/6 öreä 1671 ja 1672 sekä 50 ja 10 centtiset sekä pronssinen lenkki ja joku lyijykuula. Eli tippa tuli melkein silmäkulmaan, mutta ei taskuun. :cry:
Kuva
Avatar
jori52
Metallinetsijä
Viestit: 137
Liittynyt: 05 Helmi 2017, 20:20
Paikkakunta: PohjoisKarjala

Re: Tipaton jahti

Viesti Kirjoittaja jori52 »

sipuli kirjoitti:Lähin puoleltapäivin pellolle ja paikkaan, josta viime keväänä löysin puolentusinaa tippaa 30x30 metrin alueelta. Laitoin oikein snaipperin normaalin kelan paikalle ja menin todella tarkasti paikan läpi eli melkein "hiipien" ja etsinnän tulos vajaat 3:n tunnin aikana näkyy alla. 2 kpl 1/6 öreä 1671 ja 1672 sekä 50 ja 10 centtiset sekä pronssinen lenkki ja joku lyijykuula. Eli tippa tuli melkein silmäkulmaan, mutta ei taskuun. :cry:
Kuva
Täällä PohjoisKarjalassa voi vaan haaveilla noin vanhoista rahoista.
XP DEUS WS5 9"X35 ja HF 9" KELA kela päivittäisessä käytössä ja MI- 6 pinpointer
Varalla XP Deus WS4 Full & 9" normikela
Vanhin kolikko 1634
mersumies
Metallinetsijä
Viestit: 104
Liittynyt: 12 Heinä 2016, 08:18
Paikkakunta: Lähi-itä

Re: Tipaton jahti

Viesti Kirjoittaja mersumies »

Missäköhän päin pohjois-karjalaa Jori asuu jos ei mukamas tuon ikäistä rahhoo löyvvy :lol:
Vastaa Viestiin