![Kuva](http://s23.postimg.cc/6dcsp2szr/hopeaklippa2_001.jpg)
Hopeaklippa puhdistamattomana. Vähän tummentumaa mutta muuten ihan ok kuntoinen.
![Kuva](http://s18.postimg.cc/gf7i29x0l/hopeaklippa2_013.jpg)
![Kuva](http://s16.postimg.cc/do4cn2d41/hopeaklippa2_016.jpg)
![Kuva](http://s17.postimg.cc/fpuvbmh4b/hopeaklippa2_010.jpg)
Hopeapyörylä. Luulin eka alumiiniksi ja yritin suoristaa, mutta se ei taipunutkaan vaan meni murusiksi
![Very Happy :D](./images/smilies/icon_biggrin.gif)
![Kuva](http://s1.postimg.cc/71f8167i3/hopeaklippa2_017.jpg)
Kullattu kello
![Kuva](http://s14.postimg.cc/jojwmvfn1/hopeaklippa2_020.jpg)
Joo kävi kans mielessä sellainenkin vaihtoehto. Yleensähän kelloissa ei ole ollut mitään reikää päässä.Goldman1 kirjoitti:Hieno klippa..Hmm ..tuo kello ei ole ihan tyypillisen näköinen, oisko kuitenkin esim. kynttilän jalan , kynttilä istukka?
Kyllä meikäläisellekkin kelpaisi,jos tuollainen klippinki löytyisi,ehkä joskus ja onnittelut TaurukselleP.Aholainen kirjoitti:Hieno hopeinen klippinki..onnittelut.
Tattista. Vielä mukavampi löytää tuollainen mestoilta mistä ei ikinä odottais löytävän tuollaistaP.Aholainen kirjoitti:Hieno hopeinen klippinki..onnittelut.
Voi olla.TCH kirjoitti:Mulle tulee mieleen kynttilänsammuttajan kuuppa ilman varta.
Tattista. Joo 1571 näyttäis olevan. Voihan se olla että löytyy enempikinraiban kirjoitti:Hieno 1 Markkanen,taitaa olla vuodelta 1571,Onnittelut.Kyllä sitä kelaa vaan täytyy pitää maassa ,ei sitä muuten löydä.Eiköhän sieltä vielä lisää löydy.
Kiitti. Kävi vielä niin hauskasti että meinasin hukata tuon kun signaali katosikin yllättäen. Olin jo luovuttamassa ja siirtymässä "seuraavalle repäsykorkille" kunnes päätin vielä sohaista pointterilla kengänpohjat ja sinnehän ne klippa oli liimautunut ja yllätys oli suuri kun tajusin mikä onLeijona kirjoitti:Kyllä hopeaklippinki säväyttää. Hieno löytö
Monesti minulla myös kadonnut mystisesti löytö yllättäen ja lopulta löytynyt lapioon kiinni jääneestä märästä multakikkareesta.Taurus kirjoitti:
Kiitti. Kävi vielä niin hauskasti että meinasin hukata tuon kun signaali katosikin yllättäen. Olin jo luovuttamassa ja siirtymässä "seuraavalle repäsykorkille" kunnes päätin vielä sohaista pointterilla kengänpohjat ja sinnehän ne klippa oli liimautunut ja yllätys oli suuri kun tajusin mikä on
Juu, repäsykorkki lapionkärjessä kaksinkerroin on aika tuttu ilmiö, mutta eka kerta kun kengänpohjaan hukkuuP.Aholainen kirjoitti:Monesti minulla myös kadonnut mystisesti löytö yllättäen ja lopulta löytynyt lapioon kiinni jääneestä märästä multakikkareesta.Taurus kirjoitti:
Kiitti. Kävi vielä niin hauskasti että meinasin hukata tuon kun signaali katosikin yllättäen. Olin jo luovuttamassa ja siirtymässä "seuraavalle repäsykorkille" kunnes päätin vielä sohaista pointterilla kengänpohjat ja sinnehän ne klippa oli liimautunut ja yllätys oli suuri kun tajusin mikä on