Sivu 1/1
ACE250 Kovaääninen kailotin.
Lähetetty: 27 Marras 2012, 19:56
Kirjoittaja tjv
Muistelen että täälläkin on ollut kovasti puhetta ACE:n kaiuttimen kovaäänisyydestä, kaksi pätkää sähköteippiä kaiuttimen reikien päälle kotelon alapuolella korjaa tilannetta kiitettävästi eikä tarvitse alkaa juottelemaan potikoita =)
Näytön valaistukseen pitää vielä kehitellä jotain takuuehtoja rikkomatonta

Lähetetty: 27 Marras 2012, 20:49
Kirjoittaja iipe
mä oon antanut propointterin äänireikien tukkeentua kurasta, enkä niitä ole sit putsaamaankaan alkanut. Ennen tuota tukkiintumista oli myös teippaaminen mielessä..
Id:tä en oo viipottimista koskaan tuijotellut, mutta saisko siihen kyynärtuen (ulkopuolelle tietty) pitkänomaiseen reikään kiinnitettyä pattereilla toimivan valaisimen? Pienen pieni taskulamppukin varmaan menis. Näkis siin samalla vähän maastoakin paremmin.
Joku nippusidekiinnitys..?
Lähetetty: 27 Marras 2012, 20:57
Kirjoittaja tjv
Iipee, arvelisin että jos valo on kyynärtuessa ja senverran valotehoa että näyttäisi kelalle saakka niin arvelisin tulevan senverran suuri kontrastiero ettei käytännössä näe kuin pelkän näytön ja loppu on pimeämpää kuin ilman valoa

Lähetetty: 27 Marras 2012, 21:08
Kirjoittaja iipe
Ei se taida auttaa muutako kokeilla erilaisia virityksiä...
Ei otsalamppu sit toimis tuohon tarpeeseen?
Lähetetty: 27 Marras 2012, 21:11
Kirjoittaja tjv
Otsalamppu toimii, mut joutuu aina kääntelee päätä ja samalla koettaa painaa mieleen lavan sijaintia maassa, pitäs olla kaksi otsalamppua ja kunnon haritus silmissä
