Sivu 1/1

Muutama kolikko.

Lähetetty: 30 Huhti 2011, 09:53
Kirjoittaja lapland relics man
Tervehdys, tuli itsekkin kokeiltua tuota kolikko jahtia sotatavaran vastapainoksi. Hyvin pelitti garret 250 kun laittoi coins asetukset ja discriminoi kaikki ylimääräiset pois, paikka mistä kolikot löytyi on todella vanha kauppa ja asuinrakennus yhdistelmä ennen sotia tehty ja sodissa säästynyt, sain omistajalta luvan käydä etsiskelemässä aina kun siltä tuntuu :D Täytyy sanoa että iski sen verran kova kuume et sotaroinat jää kyl aika minimiin.
Kuva

Kuva

Lähetetty: 30 Huhti 2011, 10:13
Kirjoittaja Öhkömönkijä
Moi,

Tervetuloa jahtaamaan myöskin kolikoita. Aivan upea hopeakolikko! Hohtaa niin, että melkein kuvansa näköö. :D Löytyikö helposti ts. piippailitko kauan alueella?

Lähetetty: 30 Huhti 2011, 10:14
Kirjoittaja JK
Onnea hienoista kolikoista. Äyrissähän on aivan upea patina.

Lähetetty: 30 Huhti 2011, 10:18
Kirjoittaja Leijona
Huippukuntoiset kolikot :shock: Onneksi olkoon :D

Lähetetty: 30 Huhti 2011, 21:42
Kirjoittaja lapland relics man
Öhkömönkijä kirjoitti:Moi,

Tervetuloa jahtaamaan myöskin kolikoita. Aivan upea hopeakolikko! Hohtaa niin, että melkein kuvansa näköö. :D Löytyikö helposti ts. piippailitko kauan alueella?
Tervehdys ja vappuja, semmoiset kolmisen tuntia tehokasta piippailua. Ihmeen hyvin nuo kolikot ovat säilyneet.

Lähetetty: 30 Huhti 2011, 21:44
Kirjoittaja lapland relics man
JK kirjoitti:Onnea hienoista kolikoista. Äyrissähän on aivan upea patina.
Kiitos, kyllähän se säväytti aikalailla kun löysi nuo kolikot :shock: Huomenna uudestaan tutkimaan.

Lähetetty: 30 Huhti 2011, 21:47
Kirjoittaja lapland relics man
Leijona kirjoitti:Huippukuntoiset kolikot :shock: Onneksi olkoon :D
Kiitosta vaan, joo sitä ihmettelin itsekkin kuinka hyvin ovat säilyneet vuosien ajan.