Sivu 1/1

Satacen acella Pikkulahden uimarannalta

Lähetetty: 15 Elo 2018, 09:59
Kirjoittaja Haarukka
Tommosen käytetyn Ace 200i:n ostin halpikselle ( viewtopic.php?f=7&t=23905 ) kaveriksi. Lähinnä tulee kahlauskäyttöön , mutta kun merivesi on niin korkealle ettei ole järkeä lähteä kahlailemaan niin kävin Raahen suosituimmalla uimarannalla kokeileen. Paljo on mulle "raportoitu" muista harrastajista jotka sitä hietikkoa ovat tänä kesänä seuloneet, mutta jotaki vielä löytyi:

Kuva

Noita hylsyjä vaan löytyy ja löytyy :D Luulis että ne ois jo kaivettu kaikki, vai onko joku alkanut kantamaan noita takaisin sinne :lol:

Re: Satacen acella Pikkulahden uimarannalta

Lähetetty: 15 Elo 2018, 21:37
Kirjoittaja Fisherman
Siitä se varustelukierre taas alkoi :D

Re: Satacen acella Pikkulahden uimarannalta

Lähetetty: 15 Elo 2018, 21:44
Kirjoittaja Hank da Silva
Kyllä siellä hylsyjä riittää. Enkä ainakaan minä niitä takaisin kanna. :D

Re: Satacen acella Pikkulahden uimarannalta

Lähetetty: 16 Elo 2018, 06:19
Kirjoittaja Haarukka
Fisherman kirjoitti: 15 Elo 2018, 21:37 Siitä se varustelukierre taas alkoi :D
Mjääh, en usko, saman löytämisen riemun voi näköjään kokea näillä halpis laitteillakin :D
Tälläinen"tason pudotus" on mun harrastuksissa aika tyypillistä muutaman aktiivi vuoden jälkeen. Moottoripyörä vaihtui aikoinaan mopoon, pulpettivene kanottiin ja Jenkkiautot kämäseen tojotaan.

Re: Satacen acella Pikkulahden uimarannalta

Lähetetty: 16 Elo 2018, 18:35
Kirjoittaja Fisherman
Vähän samat elkeet mullakin. Hondan prätkällä ajelin joskus, nyt yli 20-vuotiaalla Aprilia Amico moposkootterilla. Pulpettivene vaihtui myös omatekemään soutuveneeseen :D