Sivu 1/1

Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 10 Huhti 2014, 21:11
Kirjoittaja kollikko
Mikä tämä on? Kuka minä olen? Mikä on elämän tarkoitus? Saisinpa vastauksen kysymykseen yhteen vaikka kuvista. Sulkisin sut vaikka syliini ja tutustuttaisin sut mun gammal kyliini.
Kuva
Pitäis vähän keventää näitä kuvia, ehkä?
Kuva
Jonkinnäköinen pronssinen hana. Huomaa korkki on sisäosassa vielä pehmeä ja ehjä! No.1 prässätty kääntimen varteen.
Kuva
Voiko tuo yksi olla hopeaa kun nousi tuonäköisenä ja viilattuani hivenen on kirkasta metallia?Laitampa kummastuksen, pari vielä nappipäivän kunniaksi:
Kuva
Ainoa selitys netistä löytyi: North carolinasta(usa) tupakkakauppiaan takista. Jatkakaa.Hyvä!
Kuva Oli laitettava tosta nätistä parempi toivottavasti kuva.

Re: Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 11 Huhti 2014, 07:34
Kirjoittaja ärkoo
Ei ollut kyseessä solvaus Kollikkoa kohtaan vaan yleinen vanha vitsi. Poistin sen kuitenkin. Pahoittelen aiheuttamaani mielipahaa. Yritän hiljalleen opetella kenelle voi heittää vitsin ja kenelle ei.

Re: Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 11 Huhti 2014, 11:23
Kirjoittaja ehkä
ja caroliinat on farkuista... :mrgreen: :roll:

Re: Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 11 Huhti 2014, 16:19
Kirjoittaja kollikko
Kiitos asiallisista vastauksista Herroille! Vastedeskin luotan juuri teihin. Oikeesti jos ei ole mulle asiaa niin jättäkää väliin. Tuun kenen tahansa kimppuun jos mua halveerataan. Kirjoitan, mitä kirjoitan. Olen kuitenkin vastuuntuntoinen etsijä ja melko pätevä. Henkilökohtaisilla mielipiteillä ei saisi olla tekemistä mokoman kanssa. Parjauskampanja päättyy nyt!

Re: Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 11 Huhti 2014, 16:41
Kirjoittaja P.Aholainen
Nyt kun tunteet kuumuu niin jäitä hattuun kaikki keskusteluun osallistuneet.

Henkilökohtaisuuksiin meneviä kirjoituksia ei tulla sallimaan ja luulen että nuo kommentit oli enemmänkin vitsiksi tarkoitettu.
kollikko voin pyynnöstäsi poistaa kommentit jos tunnet niiden kohdistuvan sinuun.

Re: Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 11 Huhti 2014, 21:01
Kirjoittaja raiban
On kyllä komiat löydöt,ekassa kuvassa veikkaan hevoshärpäkettä.
Tuo kotkanappi on taideteos :D

Re: Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 11 Huhti 2014, 21:25
Kirjoittaja kollikko
Eipä hättää! Ärhäkkänä hieman olin vaikka puhujat enste parhaasta päästä-olivat. Jumalkauta kun on voimat loppu lunssan jälkeen, eikä oikein hahmota tota todellisuutta.En edesmuista mitä isäntien kanssa on sovittu alkuviikosta. Epäilin itteeni ja kirjoittelin nimiä, osoitteita ja nr:oita ylös. Ainahan voi sanoa että dementisoi. Vai mitä legioonalaiseni? En tiä kelle pahoitteluni kohdistaisin. Onnea kuitenkin kaikille ja kirvesvartta!

Re: Voi kun olis hajuakin!

Lähetetty: 12 Huhti 2014, 01:09
Kirjoittaja Silverado
No jo minä aattelin, että herkillä kyllä nyt kollikko onpi...