Vuosi alkanut hyvin, arkustanikaan ei puutu kuin arkku ja kolme kannen kiinnitys ruuvia. Löytyisköhän vielä yksinäiseen jalkaan loppuosat.
Tarkempi tutkinta vielä kesken.
Ompa erikoisia löytöjä , hienoja nuo figuurit . Liittyyköhän tuo karhunnaama jotenkin lääketieteeseen ? , ylärivissä kolmas vasemmalta on ainakin ikkunansalvan vastakappale . Ja olisko tuo lusikan katkelma sodanajan ilmavoimien materiaalia .
Aarre-Matti kirjoitti:Vuosi alkanut hyvin, arkustanikaan ei puutu kuin arkku ja kolme kannen kiinnitys ruuvia. Löytyisköhän vielä yksinäiseen jalkaan loppuosat.
Tarkempi tutkinta vielä kesken.
Tuo oikealla oleva risti on arkun lukituksesta. Ei arkkua löytynyt? No, senhän jo olitkin tuohon kirjoittanut.
XP Deus ja Nokta Rs pinpointter. Vanhin kolikko 2 öre 1573. Puukko historiallisesta ajalta. Pyyntikuopat Kivikaudelta pintalöytönä.